Як правильно обрати автошколу?

Отже, ви прийшли до твердого рішення - посвідчення водія вам абсолютно необхідні. Залишилося визначитись із способом їх отримання. Звичайно, найочевидніший спосіб – вибрати автошколу та вирушати на курси. А може, обійтись без неї? У практиці не раз бували випадки, коли учні водінню цікавилися, чи можна отримати посвідчення водія без відвідування автошколи? На жаль, немає сенсу заперечувати, що посвідчення зараз можна купити, причому за досить прийнятну суму. Але давайте розберемося, що ми при цьому виграємо, а що втрачаємо.

+Плюси

Заощаджується час, який з користю для бізнесу проводиться на робочому місці. Не потрібно додатково платити за паливно-мастильні матеріали, внутрішні іспити, брошури з правилами дорожнього руху та екзаменаційними завданнями.

–Мінуси

Автошкола гарантує отримання посвідчення водія, а ось з посередниками, що обіцяють все оформити за гроші і без вашої участі, можуть виникнути неабиякі проблеми. Щоб самостійно вивчити правила дорожнього руху і розібратися із завданнями з теорії водіння, треба мати неабияку силу волі, далеко не кожному таке дається. Інструктор з водіння – це, звісно, не подарунок долі. Але отримані від нього поради щодо поведінки на дорозі одного разу можуть врятувати ваше життя або, принаймні, машину. Погодьтеся, аргумент вагомий.

Чи порадує Вас далека дорога

Як правило, люди обирають автошколу, що знаходиться ближче до будинку або неподалік місця роботи. Але багато хто керується й іншими принципами. Так, наприклад, деякі вважають за краще автошколу, розташовану неодмінно в центрі міста - виглядає презентабельно, згадувати про неї престижно. Хтось, навпаки, шукає курси водіння на околицях, вважаючи, що правила дорожнього руху для всіх однакові, а вартість навчання буде дешевшою через віддаленість від центру.

+Плюси

Якщо ви навчаєтеся водінню поблизу будинку або роботи, то напевно не пропускатимете заняття, адже вам зручно добиратися до автошколи без зайвих витрат часу. Отже, отримайте глибокі та міцні знання. Викладачі теоретичної частини підготовки досить часто читають лекції не тільки в центральному офісі автошколи, але й у кількох її філіях і навіть у різних школах незалежно від розташування. Не секрет, що висококваліфіковані фахівці швидко набувають певної популярності, а з нею – і запрошення до співпраці.

–Мінуси

Погоня за дешевизною може зіграти злий жарт. Скажімо, при виборі школи, вузу для здобуття освіти, фірми для роботи ми дуже прискіпливо вивчаємо якість викладання, рівень знань, перспективи подальшої діяльності. Хіба автошкола не вартує такого ж виваженого підходу? Адже зрештою на коні може виявитися ваше життя.

«Автошкольні» тенети

Багато охочих навчитися водити машину із сумнівом сприймають рекламу автошколи, де вказано безліч адрес, телефонів та пропонується гнучкий графік навчання. Наші люди здавна привчені бути недовірливими: чи не намагаються заманити нас усіма мислимими способами невідомо куди, запропонувавши незрозуміло що?

+Плюси

Наявність у автошколи розгалуженої мережі філій та відділень, а також вибір різноманітних режимів занять – ранкові, денні, вечірні, у вихідні, індивідуальні – найчастіше свідчить про солідне матеріальне становище та ділову успішність підприємства, а також про високий попит на послуги цієї школи.

–Мінуси

Як правило, не мають філій курси водіння – це автошколи, що недавно відкрилися, не встигли зарекомендувати себе на ринку, або не надто успішні підприємства, яким не вдається витримувати конкуренцію у сфері надання послуг з навчання водінню автомобіля.

Тише їдеш – здоровіше будеш

Дуже привабливо виглядають рекламні оголошення, що пропонують навчити водінню автомобіля лише за місяць. Вони, безумовно, привертають увагу майбутніх автолюбителів, які переглядають оголошення про послуги навчання водінню.

+Плюси

То ж яка економія часу! Тільки встиг документи зібрати – і ось уже заповітні «корочки». Однак не поспішайте радіти. Якщо хтось пам'ятає фільм «У бій ідуть одні «старі», молоде поповнення сідало за штурвал після курсів прискореної підготовки льотчиків, знаючі люди називали їх «зліт – посадка». Чому така назва? Та тому, що цим практично вичерпувалися навички нововивчених спеціалістів. Сумні результати не змушували на себе чекати… Чи потрібно подібне Вам?

–Мінуси

Програма навчання водіїв розрахована на 162 години, до цього слід додати від 40 до 60 (залежно від категорії) годин практичного водіння. Тож доведеться забути про вільні вечори або вихідні дні приблизно на 2–4 місяці. Асом автомобільних доріг за цей термін ви не станете, але впевнено почуватись на дорозі цілком зможете.

Крім перерахованого вище, не завадить отримати відповіді на наступні питання: скільки років існує школа? Чи є ліцензія, прописані правила навчання у школі, взаємні права та обов'язки? Як обрати інструктора з водіння, як призначається час на керування, що відбувається, якщо хтось не прийшов? Чи є додаткові витрати та чи обговорені вони у правилах навчання школи? Який середній відсоток складання іспитів у ТСЦ з першого разу? (Бажано, щоб він був не нижчим за 70%). Якщо не полінуватися і під'їхати до автошколи до початку (закінчення) занять, то можна багато цікавого дізнатися від учнів школи. Визначились із вибором автошколи? Тоді в добрий шлях, назустріч посвідченню водія!